Siste nytt

Volvo EX90 kåret til Årets Luksusbil i World Car Awards

Volvo
Volvo EX90 World Car Awards World Luxury Car

Volvo setter nok en gang standarden i bilverden – denne gangen med Volvo EX90, som nylig ble kåret til World Luxury Car 2024 under prestisjefylte World Car Awards i New York.

Den romslige syvseteren vant prisen foran sterke konkurrenter. Juryen, bestående av 96 biljournalister fra 30 ulike land, lot seg imponere av bilens kombinasjon av design, funksjonalitet og innovasjon.

Denne prisen beviser at EX90 appellerer til noen av verdens mest kresne bilkjøpere, uttaler Håkan Samuelsson, administrerende direktør i Volvo Cars.

Volvo EX90 Sand Dune Exterior
Skandinavisk eleganse møter høyteknologisk trygghet

Volvo EX90 er utviklet med et tydelig fokus på skandinavisk designfilosofi – der form følger funksjon. Den avrundede fronten og flush-integrerte dørhåndtak sørger for bedre aerodynamikk og et elegant uttrykk.

På toppen finner du også en sømløst integrert lidar-enhet, som sammen med radarer, kameraer og ultralydsensorer gir bilen et 360° blikk på omgivelsene – en viktig del av Volvos visjon om null dødsulykker i trafikken.

Luksus på innsiden – med bærekraft i fokus

Interiøret i Volvo EX90 setter en ny standard for hva moderne luksus kan være. Materialet Nordico – laget av resirkulerte og biologiske materialer fra Sverige og Finland – gir en eksklusiv og bærekraftig følelse.

Kupeen er en av de mest stillegående i segmentet, og den avanserte LED-belysningen gjenskaper følelsen av naturlig sollys. Opplyste trepaneler gir en lun og innbydende atmosfære, perfekt for både hverdagskjøring og langturer.

Volvo EX90 kombinerer luksus med praktiske løsninger. Her får du god plass til hele familien – og litt til.

  • Med alle syv setene i bruk har du fortsatt 324 liter bagasjeplass.

  • Når tredje rad legges ned, øker kapasiteten til hele 697 liter – perfekt for helgeturer eller ferier.

En ny æra for Volvo – og for luksusbiler

Med seieren til EX90 har Volvo nå vunnet tre World Car Awards:

  • World Car of the Year 2018 – Volvo XC60

  • World Urban Car 2024 – Volvo EX30

  • World Luxury Car 2024 – Volvo EX90

EX90 sand dune eksteriør

Flere nyheter

Ford
E-Transit_Custom
Den elektriske bestselgeren E-Transit Custom tar et stort steg videre. Nå kommer modellen med firehjulstrekk, økt rekkevidde og betydelig raskere hurtiglading
Volvo
a0455201e50e7938_800x800ar
I år markeres et viktig jubileum i norsk trafikksikkerhet: Det er 50 år siden bilbeltepåbudet ble innført. Sammen med Trygg Trafikk setter Volvo fokus på utviklingen gjennom en nasjonal kampanje som viser hvor mye holdninger har endret seg siden 1975.
Zeekr
Kverneland Bil Zekkr Bilhuset
Med design utviklet i Göteborg og teknologi fra samme konsern som Volvo og Polestar, har Zeekr etablert seg som et nytt og spennende navn i elbilmarkedet.
Volvo
Volvo Bryne 50 år
I 1975 åpnet Volvo på Bryne – midt under bensinkrisen. Det var langt fra en selvfølge at butikken skulle bli en realitet. Likevel ble Volvo raskt en del av hverdagen på Jæren.
Volvo
Volvo EX60 teaser image
21. januar 2026 avdukes helt nye Volvo EX60 under et arrangement for verdenspressen i Stockholm. Dette blir et stort øyeblikk i Volvos historie – og et viktig steg på veien mot å bli en helelektrisk bilprodusent.
Ford
Transit_60th-anniversary
Historien om Fords sterke posisjon blant næringsdrivende startet i 1965, da Ford Transit ble lansert. Nå, 60 år senere, er bilen fortsatt en favoritt blant håndverkere, butikker og transportfirmaer – og har blitt et ekte ikon.

Vi bruker cookies for din brukeropplevelse – Les mer