Siste nytt

Vellykket lansering av helelektriske Ford Puma

Ford
Ford Helelektrisk Puma Lansering

27. mai arrangerte vi kundekveld i forbindelse med lanseringen av den helt nye, helelektriske Ford Puma. Vi ønsker å rette en stor takk til alle som tok turen innom våre butikker for å oppleve denne spennende nyheten sammen med oss. Det var utrolig kjekt å se engasjementet og nysgjerrigheten fra både eksisterende og nye kunder.

Ford Puma har lenge vært en populær modell på det norske markedet, og med sin helelektriske drivlinje tar den nå steget inn i fremtiden. Den nye modellen kombinerer moderne design med funksjonalitet, rekkevidde og komfort, og vi er stolte av å kunne presentere den i vårt sortiment.

Helelektrise Ford Puma Lansering Bilelger

 

Den helelektriske Pumaen har en rekkevidde på opptil 376 kilometer (WLTP kombinert), og opptil 523 kilometer ved bykjøring. Med hurtiglading kan batteriet lades fra 10 til 80 prosent på kun 23 minutter, noe som gjør den perfekt til både hverdagsbruk og lengre turer. 

Komfort og praktiske løsninger er også i fokus. Bagasjerommet har en kapasitet på opptil 566 liter, takket være smarte løsninger som Gigabox og frunk. Innvendig byr bilen på førsteklasses komfort med ergonomiske seter og stilrene detaljer. Midtkonsollen er redesignet for å gi føreren en mer intuitiv og behagelig kjøreopplevelse, mens det innebygde 5G-modemet sørger for at du alltid er tilkoblet.

Bagasjerom helelektriske ford puma
Ford Puma Interiør

 

Dersom du ikke fikk anledning til å delta på lanseringen, er du hjertelig velkommen innom våre butikker. Den nye helelektriske Ford Puma står nå utstilt i alle våre butikker og er klar for prøvekjøring.

Flere nyheter

Ford
E-Transit_Custom
Den elektriske bestselgeren E-Transit Custom tar et stort steg videre. Nå kommer modellen med firehjulstrekk, økt rekkevidde og betydelig raskere hurtiglading
Volvo
a0455201e50e7938_800x800ar
I år markeres et viktig jubileum i norsk trafikksikkerhet: Det er 50 år siden bilbeltepåbudet ble innført. Sammen med Trygg Trafikk setter Volvo fokus på utviklingen gjennom en nasjonal kampanje som viser hvor mye holdninger har endret seg siden 1975.
Zeekr
Kverneland Bil Zekkr Bilhuset
Med design utviklet i Göteborg og teknologi fra samme konsern som Volvo og Polestar, har Zeekr etablert seg som et nytt og spennende navn i elbilmarkedet.
Volvo
Volvo Bryne 50 år
I 1975 åpnet Volvo på Bryne – midt under bensinkrisen. Det var langt fra en selvfølge at butikken skulle bli en realitet. Likevel ble Volvo raskt en del av hverdagen på Jæren.
Volvo
Volvo EX60 teaser image
21. januar 2026 avdukes helt nye Volvo EX60 under et arrangement for verdenspressen i Stockholm. Dette blir et stort øyeblikk i Volvos historie – og et viktig steg på veien mot å bli en helelektrisk bilprodusent.
Ford
Transit_60th-anniversary
Historien om Fords sterke posisjon blant næringsdrivende startet i 1965, da Ford Transit ble lansert. Nå, 60 år senere, er bilen fortsatt en favoritt blant håndverkere, butikker og transportfirmaer – og har blitt et ekte ikon.

Vi bruker cookies for din brukeropplevelse – Les mer