MG- Modellen leverer fremragende resultater innen alle viktige sikkerhetsområder i den strenge Euro NCAP-testsyklusen for 2025.
Den nye MGS5 EV, som ble lansert i april, har nå sikret seg det høyeste mulige sikkerhetsnivået og fått fem stjerner i Euro NCAPs uavhengige sikkerhetsvurdering.
MG-modellen utmerker seg i tester innen både voksen- og barnesikkerhet, og får i tillegg ros for sine avanserte sikkerhetssystemer som beskytter andre trafikanter.
MGS5 EV oppnår imponerende resultater med følgende sikkerhetskarakterer:
- 90 % for beskyttelse av voksne passasjerer
- 82 % for beskyttelse av barn
- 82 % for beskyttelse av sårbare trafikanter
- 78 % for sikkerhetsassistansesystemer

Femstjernersvurderingen i Euro NCAP bekrefter MGs sterke resultater i denne uavhengige sikkerhetstesten. Både MG HS og den prisvinnende MG4 har også oppnådd 5 stjerner i Euro NCAP. I tillegg har MG4 fått toppkarakter fra Green NCAP, et ledende europeiske program for vurdering av utslipp og energieffektivitet.
Programdirektør for Euro NCAP, Aled Williams, kommenterte:
«Gratulerer til MG med en velfortjent femstjerners oppnåelse for MGS5 EV. Euro NCAP fortsetter sette krav til produsenter for å oppnå høyest mulig sikkerhet, og det er gledelig å se at MG har respondert positivt med et fremragende resultater på alle områder av passasjer- og trafikantsikkerhet.»
MGS5 EV er utstyrt med MG Pilot, som inneholder et omfattende utvalg av avanserte førerassistansesystemer, utviklet for å gjøre hver kjøretur så enkel og trygg som mulig. MG Pilot dekker nøkkelfunksjoner som kollisjonsforebygging, kjørefeltassistanse, cruisekontroll, aktiv nødbrems og blindsonevarsling.
Den avanserte sikkerhetsteknologien på MG-modellen har blitt utviklet videre. MG samarbeider med Continental for å gi MGS5 EV enestående bremseegneskaper. Den nyeste generasjonen av Continentals integrerte bremseforsterkersystem for elbiler er benyttet, sammen med store bremseskiver (321 mm foran, 300 mm bak), noe som gir imponerende bremseegenskaper. Systemet kan bremse bilen helt ned fra 100 km/t på kun 35,5 meter.
Siden 1997 har European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) vært standarden for vurdering av sikkerheten til nye biler i Europa, og har hjulpet forbrukere med å ta riktige valg. Euro NCAP gjennomfører omfattende, objektive og uavhengige sikkerhetstester, og inkluderer nå vurdering av både førerassistentsystemer og passiv sikkerhet.
Tidligere og nåværende testresultater finnes på www.euroncap.com.